A Gyúrói iskoláért alapítvány - Bábel Alapítvány - Baracskai GyermekekÉrt EgyÜtt AlapítvÁny
Brunszvik TerÉz Szellemi HagyatÉka AlapÍtvÁny - BÚzavirÁg KertbarÁt - Dobos KÁroly NyugdÍjas Klub
EgyÜtt-ÉrtÜk AlapÍtvÁny - Folyton-Folt - GyÚrÓi NyugdÍjas Klub - JÖvŐt Nekik is
KistÉrsÉgi SzolgÁltatÓ Iroda - MartonvÁsÁrÉrt AlapÍtvÁny - MartonvÁsÁri Gyermekkert AlapÍtvÁny
MartonvÁsÁri KertbarÁt EgyesÜlet - MartonvÁsÁri NyÁr KultÚrÁlis EgyesÜlet
MartonvÁsÁri TehetsÉggondozÓ AlapÍtvÁny - MozgÁskorlÁtozottak-Ercsi És KÖrnyÉke EgyesÜlete
Óvoda GyermekeinkÉrt AlapÍtvÁny - ÓvodatÖrtÉneti MÚzeum - RÁckeresztÚri TÚra EgyesÜlet
RÉgi SzÉpek - Sport MusztÁng - SzÁzszorszÉp AlapÍtvÁny - Szent LÁszlÓ VÖlgye Lovas EgyesÜlet
Sze-LÁ-VÍ - Teleki Blanka HÖlgyklub - Tordasi TÁnckÖr - TulipÁn FoltmŰhely - ZÖldalma
Elérhetőségünk:
Telefon: 22 569-228
Az együttes vezetői: Németh Ildikó és Szabó Szilárd a „Népművészet Ifjú Mesterei” , több alkalommal nívódíjas pedagógusok és koreográfusok, 2004-ben a „Magyar Művészetért” díj kitüntetettjei.
A Százszorszép Alapítvány 1991-ben jött létre a Martonvásári Százszorszép Táncegyüttes működésének és fenntartásának támogatása céljából. A táncegyüttes szakmai munkáját, szervezési feladatait, alapvető működését segíti. Számos belföldi és külföldi fesztivál az alapítványi támogatás segítségével valósulhatott meg.
A Százszorszép Táncegyüttes 1979- ben alakult. Tagjai martonvásári és környékbeli fiatalok, akik műsorukban arra vállalkoztak, hogy a magyar nyelvterület zene- és tánchagyományát a leghitelesebben mutassák be a nagyközönségnek. A csoport profiljához hűen az autentikus folklórkincs mélyebb közreadására vállalkozik. Az együttes háromszor nyerte el a Kiváló Együttes minősítést (1998- 2000-2002.), ezáltal örökös kiváló táncegyüttes.
Az együttes évek óta gazdag, a határainkon átívelő kulturális cserekapcsolatokat ápol, (Baienfurt - Németország, Szent-Averten - Franciaország, Mezőkölpény - Románia), a testvértelepülések egymás kultúrájának tiszteletén, ápolásán felül anyagilag, emberileg és erkölcsileg is megbecsülik egymást. A kultúra, a tánc a zene nemcsak a határokat, de a nyelvi problémákat is feloldja. A kapcsolatrendszerek pezsgőek, állandóak.
A 25. éves jubileumi rendezvényei (nyári fesztivál a Martonvásári Napok keretében és téli gálaműsor sorozat) kiemelt jelentőséggel, körültekintéssel szerveződtek, zajlottak 2004-ben. 2005-ben a táncegyüttes Angliába utazott ahol július 30. és augusztus 6. között az Alnwinck Nemzetközi Zenei Fesztiválon vett részt.
Martonvásáron és környékén, vagy távolabbi helyeken is tartanak tánctanítással egybekötött táncházat, amelyek során általános tapasztalat, hogy mind az újabb, más-más tájegységek táncainak szakavatott tanítására, mind pedig a szórakozás jellegű szabad táncra egyaránt szüksége van a közönségnek. Innen jött az ötlet, hogy 2005 évben rendszeresen, havonta tartsanak olyan rendezvényeket, amelyeken Stúdió jelleggel igényes tánctanítás, tanulás zajlik, majd az este második felében szabad tánc, azaz Táncház a már megtanult táncokkal.
„A civil együttműködés továbbfejlesztése és működtetése a Szent László Patak Völgyében”
Helyszín:
Martonvásár, Brunszvik Kastély előadóterem
Szervező:
A Martonvásári Tehetséggondozó Alapítvány és partnerei
Szeretettel várjuk Önt és Családját a IV. Civil Fesztiválra és Néptáncgálára
Helyszín:
Az MTA Kutatóintézet szigete
Szervezők:
Martonvásári Tehetséggondozó Alapítvány, Martonvásári Nyár Kulturális Egyesület, Művészeti Iskola
A rendezvény a Nemzeti Civil Alapprogram Civil Önszervezodés, Szakmai és Területi Együttmuködés Kollégium támogatásával valósul meg.
A honlap a Nemzeti Civil Alapprogram és a
Szociális- és Munkaügyi Minisztérium támogatásával valósult meg.